Mega Maraton Zumba: Architekci Piękna Wspierają Uczestników

Będzin, 10 marca 2018 – W Będzinie odbył się wyjątkowy wydarzenie, które przeszło do historii jako Megamaraton Zumby Fitness.

To właśnie w tym dniu, podczas maratonu, miasto obchodziło swoje 660 urodziny.

W związku z tą okazją mieszkańcy postanowili wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu – biciu rekordu na najdłuższą lekcję zumby Fitness w Polsce! Jako architekci piękna mieliśmy przyjemność wspierać to wydarzenie, a ja osobiście uczestniczyłem w nim jako masażysta.

Maraton Zumby Fitness w Będzinie trwał dokładnie 660 minut, symbolizując tym samym 660 lat istnienia miasta. Przez cały ten czas uczestnicy pokazywali niezwykłą determinację i zaangażowanie, dążąc do osiągnięcia wspólnego celu. Zumba, połączenie kroków tanecznych z elementami aerobiku, okazała się idealną formą aktywności fizycznej dla wszystkich, niezależnie od wieku czy doświadczenia.

Megamaraton odbył się w budynku Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie, gdzie zgromadziło się aż 286 uczestników. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 rano i trwało aż do godziny 22:00 wieczorem. Przez te jedenaście godzin, najlepsi instruktorzy zumby prowadzili uczestników poprzez różnorodne układy taneczne, wprowadzając ich w świat energii, ruchu i zdrowego trybu życia.

Nie tylko podstawy zumby były nauczane, ale także dancehall, latino solo i twerk. Dancehall cechuje się dynamicznymi, płynnymi ruchami, silnymi akcentami miednicy i bioder. Latino solo to połączenie salsy, samby, rumby i cha-cha przy gorących rytmach muzyki latynoskiej. Natomiast twerk to taniec, który opiera się na bujającym ruchu górnych i dolnych partii bioder. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności taneczne i odkrywać nowe style.

Atmosfera podczas maratonu była niesamowicie pozytywna i energiczna. Wszyscy uczestnicy, zarówno młodzi, jak i starsi, oddawali się radości z tańca i wspólnego wysiłku. W przerwach między układami tanecznymi organizowane były konkursy, podczas których można było wygrać atrakcyjne nagrody. To dodatkowo podtrzymywało motywację i dawało uczestnikom chwilę relaksu.

Jako masażysta miałem przyjemność wspierać uczestników mega maratonu. Moje zadanie polegało na udzielaniu wsparcia i pomocy tym, którzy doświadczali problemów fizycznych z mięśniami, stawami czy ścięgnami. Byłem tam, aby złagodzić ich dolegliwości i umożliwić im kontynuację wspaniałej przygody z zumbą..

Megamaraton Zumby Fitness był nie tylko doskonałą okazją do pokazania, że zumba może być świetną formą aktywności fizycznej, ale także do pobicie rekordu Polski w kategorii tanecznej. Wszyscy uczestnicy, instruktorzy i osoby wspierające przyczynili się do tego wyjątkowego sukcesu.

Dzięki połączeniu tańca, aerobiku i treningu interwałowego, zumba pozwoliła uwolnić energię, rozładować stres i napięcie. Wszyscy uczestnicy poczuli się pewniej, zyskali nowe umiejętności taneczne i zintegrowali się w wspaniałej społeczności zumbowej.

Megamaraton Zumby Fitness w Będzinie był nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również okazją do promowania aktywnego, zdrowego stylu życia. Jesteśmy dumni, że jako architekci piękna mogliśmy wnieść swój wkład w to niezapomniane wydarzenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tego rekordowego maratonu!

Źródło:

https://biurorekordow.pl/najdluzsza-lekcja-zumby-rekord-polski/

Terapeuta Manualny Przemysław Gajek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights