Leczenie złamanego serca w medycynie chińskiej – akupunktura i akupresura.

Złamane Serce

W medycynie chińskiej, złamane serce odnosi się do emocjonalnego bólu spowodowanego stratą, rozstaniem lub innymi trudnymi sytuacjami związanymi z miłością i relacjami. Chociaż nie ma jednego konkretnego punktu na złamane serce, wiele punktów akupunkturowych może pomóc w łagodzeniu związanych z nim objawów emocjonalnych.

• Możesz je również użyć samodzielnie stosując ucisk/ akupresurę.

• Możesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu akupunktury w moim gabinecie❣️

Niektóre punkty, które mogą pomóc w leczeniu złamanego serca i innych trudnych emocjonalnych stanów to:

❤️ Punkt serca 7 (SHENMEN) HE-7 znajduje się w depresji nad nadgarstkiem. Pomaga w łagodzeniu stanów emocjonalnych i smutku.

💟 Punkt perikardium 6 (NEIGUAN) P-6 znajduje się w środkowej części przedramienia, blisko nadgarstka. Pomaga w łagodzeniu napięcia emocjonalnego, lęku i depresji.

💚 Punkt wątroba 3 (TAICHONG) LIV- 3 znajduje się na stopie, na wysokości między palcem a kostką śródstopia. Pomaga w łagodzeniu gniewu, frustracji i innych związanych z wątrobą emocjonalnych stanów.

🤍 Punkt płuco 9 (TAIYUAN) LU-9 znajduje się na nadgarstku, pomiędzy ścięgnem mięśnia zginacza i kością promieniową. Pomaga w łagodzeniu smutku, przygnębienia i innych stanów emocjonalnych.

*Akupresura powinna być wykonywana w ten sposób, że ucisk wywieramy czubkiem kciuka lub palca wskazującego. (Prawidłowe miejsce, które należy ucisnąć, gdy wykonywana jest akupresura, jest czasami wrażliwsze, może ale nie musi boleć lub być wyraźnie pogrubione).

Czas trwania ucisku jednego punktu może wahać się w granicach 30 sekund do 2 minut.

Źródło zdjęć: amanualofacupuncture.

Terapeuta TCM Katarzyna Gancarz Chocholska

www.piekno.eu

Verified by MonsterInsights