Medycyna chińska w leczeniu objawów menopauzy – akupunktura, refleksologia i ziołolecznictwo.

Menopauza

Według medycyny chińskiej, menopauza jest okresem w życiu kobiety, w którym ustaje cykl menstruacyjny i poziom hormonów, takich jak estrogen i progesteron, ulega znaczącej zmianie. W medycynie chińskiej menopauza jest uważana za naturalny proces starzenia się, który może prowadzić do różnych objawów, takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, suchość pochwy, bezsenność, drażliwość, depresja, problemy z pamięcią i zmęczenie.

Zgodnie z medycyną chińską, w menopauzie ważne jest utrzymanie równowagi między Yin i Yang, które towarzyszy kobiecej płci. W terapii tej skupia się na regulacji energii Qi i krwi, a także na wzmocnieniu organów wewnętrznych, takich jak nerki i wątroba, które są ważne w produkcji hormonów.

W gabinecie można pomóc kobietom w menopauzie poprzez różne techniki medycyny chińskiej, takie jak akupunktura, refleksologia, ziołolecznictwo i konsultacje dietetyczne. Refleksologia i akupresura to formy terapii, które wykorzystują stymulację punktów akupunkturowych, aby zwiększyć przepływ energii Qi i krwi w ciele.

☝️ Dwa najważniejsze punkty do samodzielnego stosowania to:

☯️ Punkt Yin Tang – znajduje się między brwiami, w pionowej linii z nosem. Stymulacja tego punktu może pomóc w łagodzeniu bólów głowy, bezsenności i stresu.

☯️ Punkt Yong Quan – znajduje się na podeszwie stopy, w miejscu, gdzie stopy stykają się z ziemią. Stymulacja tego punktu może pomóc w wzmocnieniu nerki i poprawie równowagi Yin i Yang.

W gabinecie akupunktury i medycyny chińskiej oferuję spersonalizowane podejście do kobiet w menopauzie, opierając się na ich indywidualnych potrzebach i objawach. Dzięki temu pomagam moim pacjentkom w zmniejszeniu objawów menopauzy i poprawie ogólnego samopoczucia, pomagając im w osiągnięciu równowagi energetycznej i emocjonalnej.

📌 Akupresura powinna być wykonywana w ten sposób, że ucisk wywieramy czubkiem kciuka lub palca wskazującego. (Prawidłowe miejsce, które należy ucisnąć, gdy wykonywana jest akupresura, jest czasami wrażliwsze, może ale nie musi boleć lub być wyraźnie pogrubione).

Czas trwania ucisku jednego punktu może wahać się w granicach 30 sekund do 2 minut.

Terapeuta TCM Katarzyna Gancarz Chocholska

www.piekno.eu

Verified by MonsterInsights