Wpływ masażu na obrzęki i zastój limfatyczny

Masaż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na redukcję obrzęków i zastoju limfatycznego.☝️ Dzięki odpowiedniemu naciskowi i technikom masażu można pobudzić krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do zwiększenia przepływu płynów ustrojowych i redukcji obrzęków.

Masaż działa na obrzęki i zastój limfatyczny na kilka sposobów. Przede wszystkim, poprzez odpowiedni nacisk i techniki, masaż może pomóc w przesuwaniu płynów ustrojowych z obszarów problematycznych w kierunku węzłów chłonnych, gdzie mogą być lepiej usuwane z organizmu. Ponadto, masaż może również pomóc w zwiększeniu przepływu krwi, co z kolei przyczynia się do zwiększenia przepływu limfy.👍Dodatkowo, masaż może pomóc w redukcji napięcia mięśniowego, co często jest związane z obrzękami i zastoem limfatycznym. Spięte mięśnie mogą powodować ucisk na naczynia limfatyczne i krwionośne, co hamuje przepływ płynów ustrojowych i prowadzi do obrzęków. Masaż pomaga w rozluźnieniu tych mięśni, co pozwala na swobodny przepływ płynów ustrojowych.

Warto zauważyć, że masaż może być stosowany jako metoda terapeutyczna w przypadku chorób, takich jak choroba limfatyczna, która powoduje obrzęki kończyn.

TmPeGa

www.piekno.eu

Verified by MonsterInsights