Różnice między łokciem tenisisty a łokciem golfisty – przyczyny, objawy i leczenie.

👉Łokieć tenisisty i golfisty👈 to dwa różne schorzenia dotyczące łokcia, ale związane z nadmiernym obciążeniem i przeciążeniem mięśni i ścięgien.

Oto kilka różnic między nimi:

Obszar bólu: w łokciu tenisisty ból zazwyczaj występuje na zewnętrznej stronie łokcia, natomiast w łokciu golfisty ból występuje na wewnętrznej stronie łokcia.

Przyczyna: łokieć tenisisty jest spowodowany powtarzającymi się ruchami, takimi jak uderzenia tenisowe, podczas gdy łokieć golfisty jest zwykle związany z powtarzającymi się ruchami podczas gry w golfa.

Typowe objawy:

Łokieć tenisisty charakteryzuje się bólem przy chwytaniu i podnoszeniu przedmiotów, a także przy ruchach zgięcia i prostowania ręki. W łokciu golfisty ból występuje przy ruchach zginania nadgarstka i dłoni oraz przy chwytaniu przedmiotów.

Miejsce uszkodzenia:

Łokieć tenisisty jest spowodowany uszkodzeniem mięśni i ścięgien przyłączających się do kości promieniowej, natomiast łokieć golfisty związany jest z uszkodzeniem mięśni i ścięgien przyłączających się do kości łokciowej.

Mimo różnic w objawach i przyczynach obu chorób, obie wymagają podobnego leczenia, w tym fizjoterapii, odpoczynku, ćwiczeń wzmacniających mięśnie oraz ewentualnie leków przeciwbólowych i zabiegów medycznych.

Masaż☝️ może być skuteczną metodą leczenia zarówno łokcia tenisisty, jak i golfisty. Masaż łagodzi napięcie mięśni i poprawia krążenie krwi, co może pomóc w redukcji bólu i poprawie zakresu ruchu. Masaż może być stosowany w połączeniu z innymi formami terapii, takimi jak ćwiczenia fizyczne i terapia manualna. Masaż prowadzony przez wykwalifikowanego masażystę może pomóc w przywróceniu pełnej funkcjonalności łokcia i przyspieszyć proces gojenia.

TmPeGa

www.piekno.eu

Verified by MonsterInsights