Naturalne metody terapeutyczne stymulujące organizm do samoleczenia.

☯️ Refleksologia, refleksoterapia i akupunktura to popularne metody terapeutyczne, które mają na celu stymulowanie naturalnych mechanizmów samoleczenia organizmu. Wszystkie te techniki wywodzą się z medycyny naturalnej, a ich korzenie sięgają starożytnych czasów.

👉Refleksologia👈 to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje uciskanie określonych punktów na stopach, dłoniach lub uszach w celu pobudzenia naturalnych procesów samoleczenia organizmu. Według refleksologów każdy punkt na stopie lub innej części ciała odpowiada konkretnemu narządowi lub systemowi wewnętrznemu organizmu. Stymulacja tych punktów ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej i fizjologicznej w organizmie oraz łagodzenie bólu i innych dolegliwości.💆

👉 Refleksoterapia👈 podobnie jak refleksologia, opiera się na stymulacji punktów na ciele, ale skupia się na strefach refleksyjnych znajdujących się na twarzy. Jest to nowoczesna metoda terapeutyczna opracowana przez wietnamskiego terapeutę Bui Quoc Chau, znanego również jako “wielki mistrz” Dien Chan. Refleksoterapia twarzy działa na zasadzie stymulacji punktów i obszarów refleksyjnych na twarzy, co ma na celu pobudzenie naturalnych procesów samoleczenia organizmu oraz przywrócenie równowagi energetycznej i fizjologicznej.

🪡 Akupunktura to tradycyjna chińska metoda terapeutyczna, która polega na wprowadzaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele w celu przywrócenia równowagi energetycznej i fizjologicznej organizmu. Według chińskiej medycyny, choroba jest wynikiem zaburzeń w przepływie energii (Qi) w organizmie. Stymulacja punktów akupunkturalnych ma na celu przywrócenie równowagi w przepływie Qi, co pozwala na naturalne leczenie choroby.Wszystkie te metody terapeutyczne mają na celu przywrócenie równowagi energetycznej i fizjologicznej organizmu oraz stymulowanie naturalnych procesów samoleczenia. Działają one na różnych poziomach organizmu, ale ich efekty są podobne – łagodzenie bólu i innych dolegliwości, redukcja stanów zapalnych, poprawa krążenia, zwiększenie odporności organizmu i ogólna poprawa samopoczucia.

☯️ Metody terapeutyczne, takie jak refleksologia, refleksoterapia i akupunktura, mogą pomóc wyeliminować wiele dolegliwości, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Ich dobroczynne działanie na organizm człowieka wynika z pobudzania naturalnych mechanizmów leczenia organizmu i poprawy przepływu energii. Przed rozpoczęciem terapii dobierzemy najlepszą metodę dla Ciebie.

Terapeuta TCM Katarzyna Gancarz Chocholska

www.piekno.eu

Zdjęcia źródło internet!

Wybrałam według mnie najbardziej precyzyjne.

Verified by MonsterInsights