Wpływ fazy energetycznej wątroby i odpoczynku jelita cienkiego na zdrowie i samopoczucie.

Zdjęcie przedstawia zwierzę totemiczne wątroby.

Faza energetyczna wątroby i odpoczynku jelita cienkiego!

Sen w godzinach od 1: 00 – 3: 00 w nocy to czas, gdy ciało powinno znajdować się w głębokim śnie. Toksyny uwalniane są z organizmu, a krew jest całkowicie oczyszczana. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej Wątroba jest najważniejszym organem odpowiedzialnym za przechowywanie Krwi i jej ochronę. Gdy odpoczywamy i leżymy lub śpimy, nasza Krew przepływa do Wątroby, jest tam zatrzymywana i regenerowana. Zarządza mięśniami i ścięgnami. Przy niedoborze krwi wątroby, ścięgna nie są wystarczająco nawilżone i odżywione, przez co ich zdolność do kurczenia się i rozluźniania jest osłabiona. Pojawiają się takie objawy jak sztywność, przykurcze, drżenie i drętwienie.

Otwiera się w oczach i rozkwita w paznokciach. Odpowiada za menstruacje. Jeśli Krew jest prawidłowo przechowywana i regulowana, wtedy menstruacja jest prawidłowa.

Zdrowa wątroba związana jest z kreatywnością, elastycznością, spontanicznością, wzrostem. Wątroba to przemiana drzewa, dlatego ludzie z tej przemiany dążą do rozwoju i osiągania sukcesów. Napięta wątroba lub pęcherzyk żółciowy powoduje frustrację i wybuchy złości.

Jak można pomóc wątrobie w regeneracji kiedy ma minimum energetyczne?

Jeżeli masz taką możliwość odpoczywaj między godziną 13 a 15 chociaż 20 minut.

Wiosna to wspaniała pora roku gdzie energia budzi się do życia. Możemy czuć się przemęczeni po zimie ale gdy to przetrwamy wspomagając się snem i dietą życie zobaczymy w zielonych barwach 🙂

Bawół jest chińskim symbolem sukcesu osiągniętego ciężką pracą, ale musi wykazać się cierpliwością i odpornością na stres.

Naturalny Zegar Obiegu Energii – opis.

fot. Adobe Stock & AI

Autor: Terapeuta TCM Katarzyna Gancarz Chocholska

2 thoughts on “Wpływ fazy energetycznej wątroby i odpoczynku jelita cienkiego na zdrowie i samopoczucie.

Comments are closed.

Verified by MonsterInsights