Refleksologia metodą Ingham – skuteczna i bezpieczna metoda leczenia i diagnostyki.

Refleksologia to metoda leczenia i diagnostyki, która opiera się na stymulacji określonych punktów na stopach, dłoniach lub uszach. Metoda ta wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, która zakłada, że całe ciało jest powiązane ze stopami, a odpowiednie naciskanie na konkretne punkty na stopach może wpłynąć na pracę organów w ciele.

Jedną z najbardziej popularnych metod refleksologii jest metoda Ingham, która została opracowana przez Eunice Ingham w latach 30. XX wieku. Eunice Ingham była amerykańską fizjoterapeutką, która zaczęła stosować refleksologię jako metodę uzupełniającą terapię fizjoterapeutyczną.

Metoda Ingham opiera się na podziale stopy na 10 stref refleksyjnych, odpowiadających różnym częściom ciała. W każdej z tych stref znajdują się punkty, których stymulacja pozwala na pobudzenie określonego narządu lub układu w ciele.

Podczas sesji refleksologii metodą Ingham terapeuta stosuje różnego rodzaju techniki, takie jak naciskanie, uciskanie lub masaż punktów refleksyjnych na stopach pacjenta. Celem tych technik jest usunięcie blokad energetycznych i przywrócenie naturalnego przepływu energii w organizmie.

Refleksologia metodą Inghama może być stosowana jako metoda uzupełniająca leczenie różnego rodzaju chorób, bólów czy zaburzeń w pracy narządów wewnętrznych. Jednym z największych atutów tej metody jest jej bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych.

W Polsce refleksologia metodą Ingham jest stosunkowo mało znana, jednak coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej metody w celu poprawy swojego zdrowia. Warto jednak pamiętać, że refleksologia nie zastępuje tradycyjnej medycyny i powinna być stosowana jedynie jako uzupełnienie terapii.

Podsumowując, refleksologia metodą Ingham to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia i diagnostyki, która pozwala na przywrócenie naturalnego przepływu energii w organizmie. Choć w Polsce jest ona stosunkowo mało znana, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej metody w celu poprawy swojego zdrowia.

Terapeuta Manualny Przemysław Gajek

www.piekno.eu

One thought on “Refleksologia metodą Ingham – skuteczna i bezpieczna metoda leczenia i diagnostyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights