Zrozumieć refleksologię.

Refleksologia Rąk i Stóp: Przywracanie Równowagi i Redukcja Stresu.

Refleksologia rąk i stóp to nauka, która zajmuje się zasadami działania refleksów znajdujących się w tych obszarach ciała. Refleksy te odpowiadają różnym gruczołom, organom i częściom ciała człowieka. Metoda refleksologii polega na używaniu kciuka i palców do oddziaływania na te refleksy.

Refleksologia stóp i dłoni przynosi korzyści, takie jak:

  1. Obniżenie stresu i napięcia nerwowego.
  2. Poprawa krążenia krwi i odblokowanie impulsów nerwowych.
  3. Pomoc w naturalnym przywracaniu równowagi ciała.

Refleksologia: Redukcja Napięć i Skutki Stresu na Różne Części Ciała.

W dzisiejszych czasach, gdy aż 75% zachorowań jest spowodowanych stresem i napięciami nerwowymi, różne części naszego ciała reagują różnie w zależności od zaawansowania choroby. Problemy mogą dotyczyć układu sercowo-naczyniowego, układu trawiennego, utraty apetytu, przyspieszonego rytmu serca, nadmiernego pocenia się, bólów głowy – to tylko kilka przykładów reakcji na stres. Porównuje się stres do opaski, która ściska nasz system, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. W tym kontekście refleksologia odgrywa istotną rolę w redukcji napięć i skutków stresu na różne części ciała.

Refleksologia: Usprawnianie Impulsów Nerwowych i Krążenia Krwi dla Równowagi Ciała.

Aby utrzymać ciało w równowadze, niezbędne jest prawidłowe zasilanie bodźców dla układu nerwowego, krążenia krwi i gruczołów. Rozumiemy, że poszczególne części naszego ciała oraz gruczoły współpracują ze sobą, wnosząc swój wkład w funkcjonowanie całego mechanizmu, ale wszystkie one otrzymują instrukcje z najbardziej złożonego z układów – układu nerwowego. Włókna nerwowe tworzące podobne do sznurków przewody przekazują impulsy pomiędzy centralnym układem nerwowym a pozostałymi częściami ciała. Podobnie jak elektryczne przewody w naszym domu, są one istotnymi ścieżkami komunikacji w naszym ciele. Jak w przypadku każdego skomplikowanego systemu połączeń, zwarcie obwodu może powodować problemy. Często napięcia w głównym splocie nerwowym lub nawet w pojedynczych przewodach nerwowych zasilających ważne części naszego ciała prowadzą do zwarcia obwodu.

Kiedy napięcie lub ciśnienie w nerwach i naczyniach zostaje zmniejszone, następuje poprawa krążenia krwi i prawidłowe dotlenienie wszystkich części ciała. Refleksologia odgrywa istotną rolę w usprawnianiu impulsów nerwowych i krążenia krwi, co przyczynia się do przywrócenia równowagi i optymalnego funkcjonowania organizmu.

Refleksologia: Przywracanie Równowagi przy Pomocy Natury.

Refleksologia ma zdolność przywracania równowagi w przypadku przemęczonych i niedomagających gruczołów oraz różnych części ciała. Metoda ta pomaga przywrócić ich normalne funkcjonowanie. Ważne jest zauważyć, że refleksologia nigdy nie prowadzi do przedawkowania. Innymi słowy, gdy przywracamy dany system lub organ do stanu normalnego, nie możemy przesadzić i doprowadzić go do nadmiernego funkcjonowania. Jedyne możliwe skutki uboczne związane z procesem “przepracowania” mogą obejmować drobne objawy, takie jak oczyszczanie organizmu czy objawy przeziębienia. To naturalna reakcja organizmu na oczyszczanie. W skrócie, refleksologia nie jest w stanie uszkodzić systemu, lecz pomaga mu powrócić do utraconej równowagi.

Terapeuta Manualny Przemysław Gajek

www.piekno.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights