Masaż limfatyczny – delikatna terapia na poprawę zdrowia i redukcję obrzęków i cellulitu.

Masaż limfatyczny jest jednym z najdelikatniejszych i najbardziej relaksujących zabiegów, które są wykonywane na ciele. Jego główną funkcją jest pobudzenie funkcji układu limfatycznego, który jest odpowiedzialny za usuwanie nadmiaru płynów z organizmu.

Masaż limfatyczny przeprowadzany jest przy użyciu specjalnej techniki, która polega na delikatnym uciskaniu skóry oraz różnych punktów na ciele, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia przepływu płynów oraz ich odprowadzenia z ciała.

Najczęściej masaż limfatyczny stosowany jest u osób z problemami z obrzękami, zastojami limfatycznymi, albo u osób po zabiegach chirurgicznych i terapii raka. Pomaga w usunięciu nadmiaru płynów z organizmu, co wpływa korzystnie na samopoczucie.

Masaż limfatyczny jest również doskonałą formą relaksu. Dzięki niemu można odprężyć się, odetchnąć od codziennych problemów i zapomnieć o stresie. Zabieg ten ma także pozytywny wpływ na ciało, ponieważ pobudza krążenie krwi oraz limfy, co wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Każda osoba może skorzystać z masażu limfatycznego, jednak są pewne wskazania, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu. Osoby z chorobami układu krążenia oraz skłonnościami do zakrzepów powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.

Oprócz wymienionych już korzyści, jakie płyną z masażu limfatycznego, warto wspomnieć o jego właściwościach detoksykacyjnych. Poprawia on odporność organizmu oraz wzmacnia układ immunologiczny, co przyczynia się do lepszego samopoczucia i zdrowia.

Masaż limfatyczny jest również bardzo skutecznym sposobem na redukcję cellulitu. Dzięki masażowi ukrwienie tkanek jest lepsze, a skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Zabieg ten może być wykonywany w celach kosmetycznych i relaksacyjnych.

Przeciwwskazaniami do masażu limfatycznego :

  • podwyższona temperatura ciała,
  • niewyleczone choroby zakaźne,
  • obrzęki i wysięki w przebiegu ostrych stanów zapalnych,
  • silne podrażnienia,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • żylaki,
  • nowotwory układu chłonnego i przerzuty nowotworowe,
  • powiększenie, bolesność i obrzęk węzłów chłonnych,
  • zapalenie węzłów chłonnych i naczyń limfatycznych (ból i czerwona pręga pod skórą).

Przed podjęciem decyzji o wykonywaniu masażu limfatycznego warto skonsultować się ze specjalistą oraz swoim lekarzem.

Podsumowując, masaż limfatyczny jest skuteczną i relaksującą metodą na poprawę stanu zdrowia oraz na redukcję obrzęków i cellulitu.

Terapeuta Manualny Przemysław Gajek

www.piekno.eu

One thought on “Masaż limfatyczny – delikatna terapia na poprawę zdrowia i redukcję obrzęków i cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights