Biała szałwia

Biała szałwia, znana również jako Salvia apiana występuje głównie w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Roślina ta ma białe, lekko pofałdowane liście i kwiaty w kolorze białym lub różowym.

Biała szałwia jest szeroko wykorzystywana przez rdzenne ludy Ameryki Północnej w celach medytacyjnych, ceremonialnych i uzdrawiających. Roślina ta jest często palona w formie kadzidła, aby oczyszczać energię w pomieszczeniach, ludzi i przedmiotów.

Aby użyć białej szałwii w celach oczyszczających, należy zapalić suszone liście i pozwolić im się palić przez kilka sekund. Następnie należy zdmuchnąć płomień i pozostawić dymięjące kadzidło. Dym ten można rozwiewać po całym pomieszczeniu lub przeprowadzać nim rytuały oczyszczające.

Biała szałwia jest także wykorzystywana w celach leczniczych. Roślina ta zawiera substancje o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych, co czyni ją skuteczną w leczeniu infekcji i chorób dróg oddechowych. Można ją stosować również w postaci naparów lub wywarów, a także jako składnik w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry.

Verified by MonsterInsights